Jdi na obsah Jdi na menu
 


Význam Tajemství v životě každého z nás

5. 10. 2010

Sedí se vám dobře, máte něco dobrého k pití (jídlo by nás rušilo), cesta Tajemstvím života začíná.

Každý máme v životě své sny, které prožíváme buďto sami v sobě, na hmotné úrovni a nebo jen ve svých představách.

Jak vlastně uchopit své sny a zviditelnit to, co je nehmotné? Jednoduše, jediné co nás na této cestě čeká je soustředit se sami na sebe, na své pocity při prožívání daného okamžiku.

Příklad vlastních pocitů- feelings:
Venku svítí sluníčko a hladí svými paprsky vaši tvář. Uvnitř těla se pomaličku rozprostírá teploučko, které rozehřívá jednotlivé kousíčky kůže.
 
Proti tomu - venku mrzne, fouká vítr, který se opírá o koruny stromů. Prší tak prudce, že vyjít ven je na vlastní nebezpečí.
 
Jaké pocity jednotlivé zážitky ve vás vyvolají? Pro většinu je příjemnější ten první, pro někoho může být pozitivní ten druhý. I špatné počasí může být zdrojem euforie, vnitřního klidu, vyrovnanosti. Mně občas vyhovuje, že venku prší nebo mrzne, protože mám možnost buďto nechat vítrem pocuchat vlasy, kapky nechat stékat po obličeji a nebo koukat za oknem, jak se "všichni čerti honí" a já jsem v teple a suchu. Ale pozor! Když svítí sluníčko, vezmu ťapky, slunečník a vyrazím do přírody, pak zažívám úplně stejné pocity jako při dešti.
 
O čem to všechno tedy je? O tom, co je u nás vevnitř, co právě teď potřebujeme, přitahujeme, jestli chceme teplo a nebo zimu. I v zimě můžeme, pokud si to dovolíme prožívat teplo našeho tělíčka, ale taky v létě máme možnost zažít vnitřní mrazení.
 
Tomu všemu se říká intuice, pocity a to je první, které se musíme naučit rozpoznávat a to krásné si uchovat v sobě za jakéhokoliv počasí, prostředí, vlivech okolí.
 
Pozor na bloky strachu, obavy, nejistoty, váhavost. Je to jen o nás, ne o těch druhých, kteří se nám snaží "naprogramovat" své pocity zimy, tepla, nejistoty, strachu a dalších pocitů. Dejme jim prostor prožívat své emoce, je to jejich právo.
 
Hurá za krásami svých pocitů.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Kontakt

Ptejte se na cokoliv

Mintaka.astro@email.cz

Mail list
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 35416
Měsíc: 407
Den: 11